Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk sağlığı ve hastalıkları kliniğimiz , deneyimli uzman hekimlerimiz ile tam zamanlı olarak hizmet vermektedir.


Çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümümüz ,  0-18 yaş aralığındaki çocuk ve gençlerin tetkik,tedavi ve koruyucu sağlık hizmetlerini vermek üzere organize olmuştur. Çocuklarımızın doğumundan itibaren gerekli  tüm takipleri ve tedavileri hem ayaktan olarak polikliniğimizde hem de yatarak hastanemizde yapılabilmektir.

Doğum sonrası anne yanında izlenen bebeklerin anneleri tarafından emzirilmeleri teşvik edilmekte ve anne sütü ile beslenme konusunda eğitim verilmektedir. Ayrıca anneler bebek bakımı ile ilgili konularda bilgilendirilmektedir.

Sağlıklı bebeklerin takibinde , bebeklerin her ay gelişmeleri , beslenmeleri ve aşılarının zamanında yapılması yönünden aileler bilgilendirilir ve bebek ile ilgili her çeşit sorun erken dönemde çözülmeye çalışılır.Yenidoğan bebeklerin 5.günde muayneleri  yapılıp annelere bebek bakımı ve beslenme ile ilgili gerekli bilgiler verilir.Ayrıca bebekten alınan topuk kanıyla rutin tarama testleri yapılır.Çocuk sağlığının korunmasına ve geliştirilmesine yönelik periyodik olarak her ay takipleri  ve aşıları yapılır gerekirse yatarak tedavileri düzenlenir.

Erken doğan ve sorunlu olan bebeklerin tam donanımlı yenidoğan yoğun bakım servisinde uzman hekim ve tecrübeli hemşirelerle takip ve tedavileri yapılır.


Bize Ulaşın

Tüm sorularınız ve randevu talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
444 0 714

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

© PembeMavi Hastanesi. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım Bursa Web.

© PembeMavi Hastanesi. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım Bursa Web.

Gönder
1
Merhaba, bilgi almak istiyorum.
Merhaba, bilgi almak istiyorum.