burun dolgusu

Burun Dolgusu

burun dolgusu
burun dolgusu

Burun dolgusu işlemi, burnun estetik açıdan beğenilmeyen yada daha düzgün bir kontur sağlamak için yapılan uygulamadır. Bu işlemi yapmak için genellikle yoğunluğu yüksek olan bir “hyalüronik asit” dolgu türü kullanılabildiği gibi “kalsiyum hidroksi apatit” içeren kristal dolgu materyali de kullanılmaktadır.

Burun dolgusu ile burnunda yapısal bir bozukluğu olmayanlara ve ameliyat ile düzeltmeyi gerektirmeyen durumdaki hastalara, aynı zamanda da ameliyat olmaktan korkan hasta gruplarına da burun dolgusu ile müdahale edilebilir.

Çokça merak edilen yanı ağrılı bir işlem olup olmadığı yönündedir. Ancak her hastanın aynı ağrıya vereceği tepki farklı olacaktır. Genel anlamda çok büyük bir ağrı olmadan konforlu bir şekilde işlem tamamlanır.

İşlem sonrasında buruna baskı uygulanacak yatma pozisyonlarından kaçınılması gerekmektedir. Dolgunun “oturması” diye söylenen süre 15 gün gibi bir zaman dilimine işaret eder. Bu süre içerisinde hastalardan günlük çok miktarda (2 litrenin altında olmaması gereken) su içilmesi istenir. Çünkü dolguların her bir molekülü çevresinde 9 moleküle kadar su tutabilme yeteneğine sahiplerdir. Bu da bize daha iyi organize olmuş ve daha uzun süre vücutta kalabileceği konforunu sağlar.

Genel olarak vücutta kalma süreleri ortalama; yoğunluğu yüksek olan bir “hyalüronik asit” için 1 ila 1,5 yıl civarındayken “kalsiyum hidroksi apatit” içeren kristal dolguların ise 2 ila 3 yıl gibi bir süre verilmektedir.

Estetik

Bize Ulaşın

Tüm sorularınız ve randevu talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
444 0 714

Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

© PembeMavi Hastanesi. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım Bursa Web.

© PembeMavi Hastanesi. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım Bursa Web.

Gönder
1
Merhaba, bilgi almak istiyorum.
Merhaba, bilgi almak istiyorum.