dudak dolgusu

Dudak Dolgusu

dudak dolgusu
dudak dolgusu

Dudak dolgusu işlemi, dudağın estetik açıdan beğenilmeyen ya da daha dolgun ve daha doğal bir kontur sağlamak için yapılan uygulamadır. Bu işlemi yapmak için genellikle orta yoğunlukta bir “hyalüronik asit” dolgu türü kullanılabilmektedir.

Dudak dolgusunda en çok merak edilen yanı ağrılı bir işlem olup olmadığı yönündedir. Ancak her hastanın aynı ağrıya vereceği tepki farklı olmaktadır. Genel anlamda çok büyük bir ağrı olmadan konforlu bir şekilde işlem tamamlanır.

İşlem sonrasında bir kaç gün ödem olabilir. Ödemi artırabilecek olan hamam, sauna, solaryum gibi sıcak ortamlar ile ağır egzersizden 24 saat süre ile kaçınmak gereklidir. İlk 2-3  saat boyunca sıcak-soğuk herhangi bir şey yenilip içilmemelidir. Dudak dolgusu yapacağımız için sürdüğümüz anestezik yüzünden uyuşuklu olacağı için farında olmadan yanık gelişebilir. Morluk olabilir ancak “arnica krem” günde 3-4 kez sürülerek etkisi azaltılabilir. Alkolden ödemi artırma özelliği nedeni ile ilk 2 gün kaçınılmalıdır. İlk olarak 24 saatten itibaren ruj kullanılabilir.  15 gün gibi bir zaman dudağa masaj yapılmasını önermekteyiz. İlk 72 saat öpüşmemek gerektiğini de hatırlatmakta fayda var. 15 gün içerisinde hastalardan günlük çok miktarda (2 litrenin altında olmaması gereken) su içilmesi istenir. Çünkü dolguların herbir molekülü çevresinde 9 moleküle kadar su tutabilme yeteneğine sahiplerdir. Bu da bize daha iyi organize olmuş ve daha uzun süre vücutta kalabileceği konforunu sağlar.

Genel olarak vücutta kalma süreleri ortalama;
Orta yoğunlukta olan bir “hyalüronik asit” için 6 ay ila 1 yıl civarında bir süre verilmektedir. Ancak ilk kez bu işlemi yaptıranların 6 ay civarında yeniden uygulama yaptırması bir sonraki uygulama için süreyi çok daha ileriye taşıması anlamına da gelmektedir.

Estetik

Bize Ulaşın

Tüm sorularınız ve randevu talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
444 0 714

Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

© PembeMavi Hastanesi. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım Bursa Web.

© PembeMavi Hastanesi. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım Bursa Web.

Gönder
1
Merhaba, bilgi almak istiyorum.
Merhaba, bilgi almak istiyorum.