Nazolabial Dolgu


Nazolabial kelime olarak karmaşık gelebilir. Aslında iki bölgenin birleşme çizgis olarak anılır. Latincede “nazo” “burun” ve “labial” “dudak” bileşkesi anlamına gelmektedir.

Nazolabial dolgusu işlemi, yukarıda ve fotoğrafta işaretli olarak gösrterilen alanın derinliğini azaltmak ve yüzdeki yorgun ifadeyi değiştirmek üzere planlanarak yapılan uygulamadır. Bu işlemi yapmak için genellikle orta yada kalın yoğunluğunlukta bir “hyalüronik asit” dolgu türü kullanılabilmektedir.

Yaşlanma, genetik ve çevresel faktörlerden dolayı zamanla derinleşen bu çizgiler, yüz ifadesinde değişime yol açar; yüzde mutsuz ve üzgün bir ifade oluşabilir. Ancak her hastanın aynı ağrıya vereceği tepki farklı olmaktadır. Genel anlamda çok büyük bir ağrı olmadan konforlu bir şekilde işlem tamamlanır.

Nazolabial dolguda etki uygulama yapıldıktan hemen sonra görülür. Hyalüronik asit içeren dolgunun su tutması ile 15 gün,çerisinde kalıcılığı artırmak için bol su tüketilmelidir.

Uygulama daha güvenli olması açısından kanül kullanılarak yapılır ki bu da uygulamanın daha az ağrılı olması anlamına gelir.

Genel olarak vücutta kalma süreleri ortalama;

Orta yoğunlukta olan bir “hyalüronik asit” için 6 ay ila 1 yıl civarında bir süre verilmektedir. Ancak ilk kez bu işlemi yaptıranların 6 ay civarında yeniden uygulama yaptırması bir sonraki uygulama için süreyi çok daha ileriye taşıması anlamına da gelmektedir.

Estetik

Bize Ulaşın

Tüm sorularınız ve randevu talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
444 0 714

Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

© PembeMavi Hastanesi. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım Bursa Web.

© PembeMavi Hastanesi. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım Bursa Web.

Gönder
1
Merhaba, bilgi almak istiyorum.
Merhaba, bilgi almak istiyorum.